תחזית שוק הנדל”ן באנגליה

תחזית שוק הנדל”ן באנגליה

חוסר הוודאות סביב הברקזיט, מטבע הפאונד שירד, השקעה ופיתוח ערי הצפון, מחסור בדיור בלונדון והעובדה שאנגליה היא אחד היעדים הפופולריים בעולם. כל אלו ועוד מצביעים על כך שזה הזמן הנכון להשקיע באנגליה. אך מה אומרים המומחים? לפניכם התחזית.


במהלך השנתיים האחרונות שוק הנדל”ן באנגליה שורה בחוסר וודאות בשל הברקזיט. אך למרות אותה אי הודאות צמיחת מחירי הדירות למגורים צפויה להישאר חיובית, גם אם הנתונים מצביעים על היקפים נמוכים של עסקאות. נתונים אלו מסתכלים על הטווח הקצר. בטווח הארוך התחזיות מעודדות: אנשי מקצוע רבים חוזים עליית מחירים ומצביעים על כך שדווקא עכשיו זה זמן מעולה להשקיע בנדל”ן באנגליה, פשוט על ידי בחירת הזדמנויות נכונה ומותאמת אישית.

ירידתו של הפאונד

ביחס למטבע הדולר הפאונד ירד לשפל חדש, שלא נראה כמותו מאז 1985. ירידת ערכו של הפאונד היא בשורה טובה למשקיעים. שער המטבע כרגע חלש וזו הזדמנות גדולה לבצע השקעה, שכן הצפי הוא שהשער יתחזק כשחוסר הוודאות יוסר. כבר ראינו כמה מהר האמון יכול לגדול כאשר שיעור הפאונד עולה, והקונים צריכים לשקול לפעול מהר ומבלי להסס, כל עוד המחירים עדיין ברמות אטרקטיביות לעומת השיא האחרון בשוק.

שוק השכירויות

בשנים האחרונות ישנו ביקוש גבוה יותר לבתים בשכירות, הדור הצעיר מעדיף את מודל השכירות על פני מודל הקנייה ולכן הצפי הוא שמחירי השכירויות יעלו במידה משמעותית עד לשנת 2024. בנוסף מומחים צופים כי הקיפאון בעולם הנדל”ן למכירה שנבע מהציפייה לבהירות ישוחרר כעת. המוכרים יתעודדו מהגידול בביקוש וככל הנראה יתחילו להעביר את הנכסים שלהם לשוק במספרים גדולים יותר, והגידול במכירות עשוי להוביל לעלייה במחירים די מהר.

איפה כדאי להשקיע באנגליה - בריטלנד

אזורי השקעה

מומחים צופים כי בשנת 2020 יהיו וריאציות אזוריות. לונדון מציגה סוף סוף סימנים של התאוששות והצפי הוא לעליית מחירים צנועה יותר של 1% בכל אזורי הדרום. לעומת זאת, העליות הגדולות ביותר יהיו באזורים הצפוניים יותר, שיחזרו על אותה התבנית של שנת 2019 עם עלייה בטווח של 2% עד 4%.

הצפון מעניין מהרבה סיבות אבל גם לונדון לא פחות אטרקטיבית: היא יציבה יותר ויש שם חוסר בדיור עד כדי כך שהעירייה התירה להמיר מבנים מסחריים למגורים באישורים מהירים. גם אם יש חוסר וודאות בטווח הקצר, מדובר בעניין זמני. בהשקעות נדל”ן ההסתכלות היא לטווח הארוך ומי שישקיע, ולא רק בצפון אלא גם בלונדון, אליה מגיעים 25 מיליון תיירים בשנה, ייהנה ככל הנראה מעליית ערך.

לסיכום, הרי התחזית:

גם אם ישנה אי וודאות, הברקזיט מייצר הזדמנויות ומחירי הנדל”ן באנגליה עלו באזורים רבים בתקופה זו. עכשיו זה הזמן הכי טוב להשקיע בנדל”ן באנגליה מסיבות רבות וטובות וביניהן:

  • הברקזיט
  • השקעת המדינה בצפון
  • חוסר אדיר בדיור בלונדון
  • פאונד חלש מאוד
  • שלטון מסודר, שקוף וסוציאלי
  • שוק פתוח לזרים
  • אמנות המס הידידותיות 
  • ועוד

כמו כן אנגליה היא אחת המדינות המבוקשות בעולם למגורים ולסטודנטים ואחת מחמש המדינות החזקות בעולם מבחינה כלכלית. 

רגע לפני שאתם עושים צעד ובוחרים נכס להשקעה מוטב שתפנו לחברה מקצועית שזהו תחום התמחותה. חברה מקצועית יכולה לעזור לכם למצוא השקעה שתפורה למידותיכם בהתאמה אישית כך שתזכו לעליית ערך הנכס שלכם בעתיד ולתשואה מספקת עבור ההשקעה.

 

אודות המחבר
רפי רוזנפלד

רפי רוזנפלד מייסד Britland, אזרח בריטי שהתגורר בממלכה שבע שנים, מומחה בכיר לתחום ההשקעות בשוק הבריטי. במהלך חייו טיפל במאות לקוחות והיה אחראי על ביצוע עסקאות נדל"ן רבות ועל היקפי השקעות הנאמדים במיליארדי שקלים.

נגישות