הצד המסחרי של המטבע

תחום הנדל”ן המסחרי מושך אליו בעיקר גופים מוסדיים וחברות גדולות המעוניינים במקור הכנסה מניב, תזרים יציב של שוכרים לטווח הארוך, פוטנציאל להערכת שווי הוני, ואופציית פיזור אטרקטיבית. הנדל”ן המסחרי הוא למעשה “האחות הגדולה” של עולם הנדל”ן למגורים, המאכלס גופים מסחריים לתקופת חכירה ארוכה יותר.

שוק הנדל”ן המסחרי באנגליה הינו מוקד משיכה לאלפי משקיעים חיצוניים, ואף מקומיים וטומן בחובו הזדמנויות מעניינות ואטרקטיביות, שכדי לממשן בצורה המיטבית ובהתאם לפרופיל המשקיע, יש לבצע אנליזה לגבי איכות הנכס (class A,B,C ) והערכת שוויו בשוק בהתאם לאזור; כמו כן יש לדעת כיצד להגיע לנכסים עם פוטנציאל עליית ערך, ועם רקע ונרטיב מדויקים מאחוריהם, המתאימים למטרת ההשקעה הספציפית (השבחה, שינוי ייעוד, יצירת ערך וכדומה).

איכות מסחרית שלא הולכת סחור סחור

הנדל”ן המסחרי הוא תחום מורכב מאוד, הן ברמת החוקים והתקנות, המיסוי ותהליכי הרכישה הספציפיים של השוק הבריטי על כל רבדיו הבירוקרטים , הן מבחינת השוכר ואיכות החוזה מולו, והן מבחינת מקום ההשקעה, ההוצאות הנלוות ושווי הנכס כשלעצמו – גם למקרה שהשוכר אינו בנמצא עקב פשיטת רגל או אי עמידה בחוזה. השקעה בתחום הנדל”ן המסחרי בכלל ובממלכה בפרט, דורשים ידע, מיומנות ומומחיות מיוחדת. בהשקעה מסוג זה יש לראות את התמונה הרחבה על כלל מימדיה:

  • ברמה הפיננסית – יש לדעת לחבר את המשקיע לגוף מלווה טוב ואיכותי, תוך זמן קצר, ולבצע את הניתוח הפיננסי בהתחשב במינוף באמצעות הלוואה, ובתנאים האופטימאליים לעסקה ולתשואה המקסימלית; שכן, היתכנות השקעה מסוג זה מצריכה מימון של גוף מלווה.
  • ברמת הפרויקט – השבחת הנכס (במידה וניתן) באמצעות הרחה, הוספת קומה, שיוני ייעוד, ניצול מרבי של הנכס ברמת השכירויות, אכלוס מלא וכדומה.
  • המיקום והעיר –  בדיקת ה-zoning והגדרת הנכס ברשויות הוא הליך אקוטי ובעל חשיבות רבה, מבחינת ייעוד הנכס והתרתו לשימוש הנכון לו (כמשרד, מסעדה, תעשייה, מסחר ועוד…)
  • אנליזה מעמיקה – ניתוח מקיף המביא בחשבון את כלל הפרמטרים לרבות האזור והעיר, טיב השוכרים, החוזה הפוטנציאל העסקי וכיוי”ב.
  • קשרים מקומיים – לפני הכול, המפתח לעסקה המיטבית הוא קשרים והיכרות עם גורמים בכירים בשוק הבריטי. לעיתים ההזדמנויות הטובות ביותר אינן נמצאות בשוק בהכרח, וכאן נכנסים לתמונה אנשי השטח – המומחים שנמצאים בקשרים יומיומיים עם מנהלי נכסים, סוכנים ובעלים שיצמיחו את העסקה הטובה ביותר על הקרקע הבריטית.

כל אלה, הם רק קצה הקרחון לערך שיש למומחיות של מי שחי את עולם הפיננסים וההשקעות של הממלכה במשך שנים ופועל בה, ולחשיבות של ערך זה להצלחה של קהל המשקיעים שלנו, מפרטיים ועד לגופים וחברות ענק מהמובילות במשק.

נדל"ן מסחרי באנגליה - בריטלנד השקעות נדל"ן באנגליה

פרויקט לדוגמה

את הידע הנרחב שצברנו בבריטניה בניהול לקוחות להשקעות בהיקפים של מאות מיליוני שקלים בשנה אנחנו מציעים לך.
אנחנו מכירים באמת איך הדברים מתנהלים בבריטניה ואת זה אנחנו מתרגמים לעסקאות גלובליות רווחיות ואמינות.