נדל”ן להשקעה – למה כדאי לך להיכנס ל’משחק’ בהקדם האפשרי

נדל”ן להשקעה – למה כדאי לך להיכנס ל’משחק’ בהקדם האפשרי

השקעה בנדל”ן היא אחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים ביותר שישנם, למרות העלייה החדה במחירים. נכס להשקעה זו נקודת פתיחה טובה בדרך לעצמאות כלכלית, עם זאת חשוב לדעת באיזה נכס לבחור על מנת למקסם את ההשקעה במידה מרבית.

המיקום: תנאי ראשון להצלחה

אחד המשתנים שמשפיעים על טיב ההשקעה הוא המיקום של הנכס. לכן השלב הראשון הוא להחליט היכן משקיעים. מיקום ישפיע על העלות הנוכחית, כמו גם על מידת הביקוש של הנכס בעתיד. אזור מבוקש ופופולרי יגדיל את הסיכוי למימוש ההשקעה ואף כמה שיותר מהר, לכן יש להשקיע בכך מחשבה. כיום המון משקיעים בוחרים לשים את כספם בנכסים בחו”ל, במקומות בהם ישנם תנאים אידיאליים למשקיעים ואחוזי תשואה משתלמים, כאשר בשנים האחרונות אנגליה הפכה לאחד מיעדי ההשקעה המועדפים.

כל הסיבות להיכנס למשחק

תחום הנדל”ן הוא אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר ולו פוטנציאל תשואה גדול המשלב יכולת ניהול סיכונים מחושבת. ביעדים רבים בחו”ל אפשר בהחלט למצוא נכסים אשר עלותם הראשונית הגיונית, השקעה שניתן לעמוד בה וליהנות מהחזר מהיר שלה. אנגליה מציעה הזדמנות מאוד מעניינת להשקעה: היא נמצאת במרחק של חמש שעות טיסה ונחשבת לאחת המדינות המתועשות והחזקות ביותר מבחינה כלכלית. המאפיינים הייחודיים של אנגליה הופכים אותה ליעד מבוקש ומגדילים במקביל את הביקוש לנדל”ן בה גם מהמקומיים וגם מהזרים.

היכן להשקיע?

שוב, השקעה חכמה תלויה במיקום שבוחרים. העדפת אזורי פיתוח על יעדים אורבניים מרכזיים לעיתים תעזור להגדיל את הרווח כמו גם את הסיכוי להצלחה. כיום עיקר פעילות הנדל”ן מתרחשת בלונדון עצמה, כמו גם בערים בצפון אנגליה, אך נשאלת השאלה היכן כדאי להשקיע, במיוחד אם מדובר במשקיעים מתחילים ששוקלים את צעדיהם בקפידה. כדי להבין את אפשרויות ההשקעה שעומדות לרשותכם מומלץ שתפנו קודם כל לחברה מקצועית שמתמחה בהשקעות נדל”ן ותוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך, החל בבירוקרטיה, דרך איתור הנכס ועד למימוש העסקה.

ניצול הזדמנויות

כדי להשקיע בצורה חכמה ולהשתלב בשוק הנדל”ן להשקעה בהצלחה, יש להיות ערים למגמות עולמיות כדי לדעת גם מתי הזמן הטוב ביותר להשקיע. אם ניקח את אנגליה לדוגמה, משקיעים שהעזו וזיהו את הפוטנציאל הקיים בהשקעה בתקופת הברקזיט, מגלים כיום כי חוסר הוודאות מייצר הזדמנות שטומנת בחובה פוטנציאל קצירת פירות נאה. תקופה זו השפיעה על הכלכלה הבריטית במידה רבה, שער מטבע הלירה שטרלינג ירד במידה משמעותית ושוק הנדל”ן ירד בבירה ובאזורים נוספים באחוזים ניכרים. היכולת שלכם ללמוד את השוק, להבין אותו, להכיר את המגמות שפועלות בו וכדומה תעזור לכם לזהות הזדמנות כשהיא נקרית בדרככם ולבצע השקעה שרק תיטיב עמכם.

להתחיל עם אזורי פיתוח

אחת הדרכים הנכונות ביותר להתחיל היא לבחור את האזורים בהם בוחרים להשקיע בחוכמה ולפנות דווקא לאזורי פיתוח. באנגליה למשל, הממשלה החליטה לשבור את בועת הנדל”ן הלונדונית על ידי פיתוח האזור הצפוני: החל בעידוד חברות ענק לעבור צפונה, דרך חלוקת תמריצים למשקיעים זרים ועד פיתוח צירי תחבורה, שיפור תחומי החינוך וההשכלה וחיזוק תחום הבריאות. כמו כן מחירי הנכסים בצפון אנגליה נמוכים יותר משמעותית לעומת המחירים בלונדון כאשר עליית הערך רק צפויה לגדול עם השנים.

לא חובה להשקיע לבד

אפשר ורצוי בהחלט להיעזר בחברה מקצועית אשר מבינה בתחומי המיסוי השונים, בהלוואות ככל הניתן ובסכומי הכסף הדרושים כדי להתחיל, השלבים הבירוקרטיים והאתגרים אשר עשויים לעמוד בדרך. חברה מקצועית אשר מבינה ומתמחה בתחומי השקעות נדל”ן יכולה ללוות אתכם בכל השלבים ולעזור לכם לעשות את הצעד הראשון ולהיכנס למשחק: החל בהגדרת מאפייני ההשקעה שלכם, דרך בחירת הנכס ועד הליך הרכישה עצמו.

 

ולסיכום, חברה מקצועית יכולה לשפר משמעותית את יחס הסיכוי-סיכון ולהביא להגדלת הרווחים בעבור ההשקעה, כמו גם את הסיכויים שלכם להצלחה.

אודות המחבר
רפי רוזנפלד

רפי רוזנפלד מייסד Britland, אזרח בריטי שהתגורר בממלכה שבע שנים, מומחה בכיר לתחום ההשקעות בשוק הבריטי. במהלך חייו טיפל במאות לקוחות והיה אחראי על ביצוע עסקאות נדל"ן רבות ועל היקפי השקעות הנאמדים במיליארדי שקלים.

נגישות