למה כדאי להשקיע ולמה באנגליה?

למה כדאי להשקיע ולמה באנגליה?

השקעה בטוחה באופן יחסי

כל השקעה נושאת בחובה סיכונים, אך מבחינה היסטורית, רכוש הוא בחירה בטוחה יותר עבור הכסף שלנו לעומת סוגים אחרים של נכסים. אנשים תמיד צריכים לגור איפשהו ואנגליה, מדינה מערבית, סוציאלית, מתוקנת ושקופה, מייצרת תחושה מעט נוחה יותר להשקעה במקום בו השלטון לא יחליט להלאים לפתע נכסים,לסגור שערים לחלוטין או להעביר בין יום חוקים לא רציונליים למשקיעים זרים.

טוב יותר מאשר מזומן בבנק

דירה היא אמינה יותר, מציעה תשואה גבוהה יותר ובעלת ערך גבוה יותר מאשר כסף היושב בבנק. נכון להיום היצע הדיור בבריטניה הוא ב-100 שנה נמוך יותר מאשר אי פעם והביקוש גדל ללא הפסקה. התשואות כיום בנכס מניב באזורים מובחרים ברחבי בריטניה עומדות על כ-6-10% ובעלויות רכישה של החל מ-300,000 שקלים. לשם השוואה בארצנו היפה, התשואות הממוצעות עומדות על כ-4% ובעלויות רכישה באזור המיליון ₪.

פרישה מוקדמת

משקיע חכם שהחל לעבוד על תיק נכסים כבר בגיל צעיר יכול לפרוש מוקדם וליהנות מהחיים. עם התשואות האטרקטיביות של הנכסים באנגליה למול העלויות (ובמיוחד בעידן של פאונד חלש) ניתן  לקבל החזר מהיר יותר על ההשקעה ולהתחרות עם ההכנסה של השכר הממוצע במשק. 

סוכנויות ניהול מעולות הקיימות במדינה עם ניסיון עשיר ורב שנים יעזרו לנהל את ההשקעה בראש יותר שקט ובאופן נוח במיוחד כשכל מטרתם היא שהכסף של המשקיע יעבוד עבורו ושיקבל תשואה שוטפת משמעותית עבור השקעתו. 

ניהול נכון ובבניית תיק נכסים איכותי, אפשר שהפרישה המוקמת תהיה הרבה יותר מוקדמת מהמתוכנן. לא רק עובדי מדינה יכולים לחלום על פרישה בגיל 45-50.

למען העתיד של ילדינו

אחת הסיבות החשובות ביותר להשקעה היא משפחתו של המשקיע. ככל שהילדים גדלים ככה ההשקעה בהם גדלה. בהתחלה מדובר בחיתולים ומזון. לאחר מכן חוגים ויציאות ובהמשך אוניברסיטה, חתונה ועזרה בקניית דירה. אם לא מתכוננים מראש אז עם ההתקדמות במסלול הזמן כך קשה יותר להחזיק מעמד בעומס. לפיכך, דווקא בגיל צעיר עת יש הכנסה פנויה אך גם פיתויים גדולים יותר, חשוב לתת את הדעת כל העת על העתיד. את הכספים שהצטברו בתוכנית חסכון או קרן ההשתלמות (וכדומה) חשוב להשקיע בנכסים שיעניקו ערך מוסף עבור הגדלת הכנסת משק הבית לעתיד ילדינו, לרווחתם, ולעת הצורך לנדוניה והירושה שלהם. 

למה אנגליה?

בשנים האחרונות בריטניה הציגה  נתונים יציבים וטובים, בהמשך לכך, מיטב המומחים העולמיים מחברות הנדל”ן הגדולות בעולם – Knight Frank ו- JLL צופים כי יציבות זו תימשך וכי בחמש השנים הקרובות הנתונים הכלכליים המובילים יעמדו בממוצע על: 4% אבטלה, 2% צמיחה, 2% אינפלציה, כ-2-2.5%  ריבית הבנק המרכזי, התחזקות בשער הפאונד, שמירה על נפח והיקפי עסקאות יציבים ועליית מחירי הדיור באופן שיטתי ב-3-4%. 

בבואנו להשקיע בנדל”ן למגורים בחו”ל בכלל ובנדל”ן למגורים באנגליה, נתונים חזקים ויציבים אלו מהווים חלק אינטגרלי ומשמעותי ביותר בהחלטה ובמיוחד למול האלטרנטיבות הקיימות היום בשוק הנדל”ן בחו”ל. בעולם בו הכל נגיש ובקליק, יש להסתכל גם על ה-fall back plan ועל מצב בו השקעתנו תיכנס לתקופה הפחות ‘זוהרת’ שלה. באנגליה כבשאר המדינות הגדולות בעולם שעברו את משבר הנדל”ן הגדול ביותר שחל במאה שנה האחרונות (משבר הסאב פריים ב-2008) צריך לבחון לא רק מה קרה במהלך המשבר אלא חשוב לא פחות גם מה קרה לאחריו ומעל הכול חשוב להשקיע עם גורמי השקעה המכירים את השוק וחוו אותו מהבחינה הכלכלית וגם מהבחינה הנדל”נית, גם בעליות וגם בירידות.

איפה כדאי להשקיע ?

קצת על ערי צפון אנגליה שניתן להשקיע בהן דרכנו

מנצ’סטר

בשנים האחרונות מנצ’סטר הציבה את עצמה כעיר המשמעותית ביותר בתחום ההשקעות בדיור עם מעל ל1.6- מיליארד פאונד השקעות בשנתיים האחרונות בלבד. מעל ל-5,600 יחידות דיור פרטיות נמצאות בימים אלו תחת בניה, מה שהופך את מנצ’סטר לשוק הגדול ביותר אחרי לונדון לדירות משפחתיות. העיר לא נחה לרגע ומתכננת להוסיף עוד לא פחות מ-50,000 דירות תוך 20 שנה ביחד עם מבני עסקים, בתי ספר ועוד. אם ממוצע הגידול במחירי השכירות עומד על 2.2% באנגליה באופן כללי, במנצ’סטר הממוצע עומד על 3.1%. מעל ל-40% יותר גידול מאשר שאר המדינה! העיר הזו היא מרגשת, מעניינת, עם היסטוריה עשירה ועתיד מבטיח.

ליברפול

אולי יותר מכל עיר אחרת בבריטניה, ליברפול מבינה את היתרונות המוחשיים של החברות באיחוד האירופי. לפני עשר שנים ליברפול הוכתרה כבירה התרבותית של אירופה. הכותרת סייעה לעורר רנסנס כלכלי, סביבתי, תרבותי וחברתי, שהיה חסר כל כך בעקבות הירידה בליבת התעשייה של ליברפול משנות ה -70 ועד סוף המאה ה -20.

לכן, גם בעידן ה”פוסט ברקזיט” מנהיגים מקומיים ולאומיים פועלים רבות לקידומה של העיר ובחיזוק מעמדה בקרב ערי הצפון כאחת מהמעניינות ביותר להשקעה. לשם הדוגמא, Invesco ענקית ההשקעות הבינלאומית, השלימה בשנה האחרונה את אחת מהשקעות הנדל”ן הגדולות ביותר בהיסטוריה של ליברפול עם מעל ל- 86 מיליון פאונד ליצירת מאות יחידות דיור.

מעוניינים לבחון כיצד הכסף שלכם יכול לעבוד עבורכם? 

צרו איתנו קשר עכשיו

אודות המחבר
רפי רוזנפלד

רפי רוזנפלד מייסד Britland, אזרח בריטי שהתגורר בממלכה שבע שנים, מומחה בכיר לתחום ההשקעות בשוק הבריטי. במהלך חייו טיפל במאות לקוחות והיה אחראי על ביצוע עסקאות נדל"ן רבות ועל היקפי השקעות הנאמדים במיליארדי שקלים.

נגישות