השקעות נדל”ן קטנות

השקעות נדל”ן קטנות

השקעות נדל”ן בבריטניה הן מההשקעות החכמות ביותר שניתן לבצע כיום, לאור תנאי שוק הנדל”ן האנגלי. אולם גם השקעות חכמות חשוב לדעת כיצד לבצע ועל כן השלב הראשוני הוא להכיר קודם כל את מנעד האפשרויות הקיימות. לאלו מכם שרוצים להתחיל בקטן ומשם לגדול ולמנף את ההשקעה, עומדת האפשרות לבחור בהשקעות נדל”ן בהון עצמי נמוך באופן יחסי. מה המשמעות של השקעות מסוג אלו? וכיצד הן באות לכדי ביטוי בזירת הנדל”ן האנגלית? לפניכם כל הפרטים החשובים.

בהשקעת נדל”ן – לא הכל תשואה

הדבר החשוב ביותר בכל השקעת נדל”ן הוא להכיר את המקום בו בוחרים להשקיע, לרבות את הסיפור של המדינה. כמו כן חשובה למכביר היכרות עם הזירה העסקית, המנטלית והתרבותית של המדינה בה משקיעים, לצד פיתוח ראייה רחבה, שרואה לא רק את ה”כאן ועכשיו” אלא גם את העתיד. כאשר מדובר באנגליה נדרשת היכרות מעמיקה עם מצב השוק המקומי כדי לדעת מתי הזמן הנכון להשקיע, כיצד והיכן. הנתונים הנכונים יסללו לכם את הדרך להשקעה חכמה באזורי ביקוש שיניבו לכם את התשואה הרצויה. 

למה כדאי להשקיע באנגליה - בריטלנד השקעות נדל"ן באנגליה

לאזור בו בוחרים להשקיע יש משמעות

באנגליה המצב הוא כזה: השוק בערי המרכז רווי ולכן המדינה בחרה להשקיע את מרב המשאבים בפיתוח ערי הצפון. אזורים אלו נהפכו למאוד מבוקשים והם מציעים הזדמנויות השקעה רבות. זאת לצד חוסר הוודאות השורר במדינה כתוצאה מהברקזיט ועד היחלשות מטבע הפאונד לכדי שפל שלא נראה כמותו כבר שנים. מחירי הנכסים בלונדון מאוד גבוהים ואחוזי התשואה נמוכים. לעומת זאת המחירים של נכסים באזור הצפון נמוכים והתשואה גבוהה, במיוחד ביחס לאחוזי התשואה שהיינו מקבלים אילו בחרנו להשקיע בנדל”ן ישראלי. 

שימו לב לכל הפרטים הקטנים

כאשר בוחרים אזורי ביקוש יש לשים לב לכל הפרטים הקטנים, במיוחד כאשר רוצים לבצע השקעת נדל”ן קטנה שתניב תשואה טובה והכנסה פסיבית לאורך השנים. יש להדגיש שכאשר מדובר על השקעה קטנה הכוונה אינה לנכסי נדל”ן קטנים פיזית, כי אם לדירות רגילות באזורים הנכונים. יש להקדיש המון תשומת לב לאזור בו בוחרים להשקיע, לערים הספציפיות הכדאיות. וגם אז כדאי לשים לב לשכונה ולתכנית שלה, ליזם ולכוח הפיננסי והניסיון שלו ובאופן כללי לנתח את התמונה הכללית מרמת המאקרו ועד המיקרו. 

עליית ערך ולא רק בטווח המידי

בתחום הנדל”ן אי אפשר לצפות לרווח מהיר, אלא אם כן בוחרים בהשקעה בפרויקט יזמי של נדל”ן למכירה. או אז רוכשים נדל”ן בשלבים הראשוניים של הפרויקט ומוכרים ברווח. נדל”ן להשכרה זהו סיפור אחר ולכן חשוב להבין קודם כל איזו סוג של השקעה אתם מחפשים, כשכדאי שתמיד יהיה אל מול עיניכם המושג עליית ערך. שוק הנדל”ן נמצא במגמת עלייה תמידית, אולם קחו בחשבון שעליית הערך לא תתרחש בטווח המידי כי אם בטווח הארוך. חברה מקצועית תוכל לעזור לכם למנף את אותה השקעה ראשונית התחלתית, בהתאם לציפיות שלכם, להזדמנויות הקיימות הרלוונטיות ביותר, ולמצב השוק באופן כללי.

מה המחירים?

יש מגוון רחב של השקעות במחירים של 80,000 פאונד ומעלה. ניתן להשקיע בדירות סטודנטים, בפתרונות דיור מוגן, בנדל”ן מסחרי, נדל”ן למגורים ובפרויקטים יזמיים מסוגים שונים. כדי למצוא את ההשקעה התפורה למידותיכם, מכל הבחינות, חשוב לפנות לחברה מקצועית שחיה ונושמת את זירת הנדל”ן האנגלית ויכולה לחבר אתכם להשקעה האולטימטיבית עבורכם באופן אישי. כדי לשנות את כללי המשחק עבורכם ולהיכנס לעולם השקעות הנדל”ן אינכם חייבים הון עצמי רב. באפשרותכם בהחלט להתחיל בקטן בחבירה להשקעה הנכונה ומשם להמשיך ולגדול עם המון ליווי והכוונה.  

אודות המחבר
רפי רוזנפלד

רפי רוזנפלד מייסד Britland, אזרח בריטי שהתגורר בממלכה שבע שנים, מומחה בכיר לתחום ההשקעות בשוק הבריטי. במהלך חייו טיפל במאות לקוחות והיה אחראי על ביצוע עסקאות נדל"ן רבות ועל היקפי השקעות הנאמדים במיליארדי שקלים.

נגישות