בין אם מחפשים אחר השקעת הנדל”ן הבאה שלכם ובין אם רוצים להשקיע בנדל”ן בחו”ל בפעם הראשונה, לפניכם כל המידע בנוגע לשאלה: מדוע והאם כדאי להשקיע בנדל”ן בשפילד, אנגליה.

משקיעים תמיד מחפשים אחר הזדמנויות השקעה חדשות, במיוחד משקיעים ישראלים שמבינים את השוק המקומי ומחפשים אפיקי השקעה מושכלים ומניבים יותר מחוץ לגבולות הארץ. כיום כאשר מדברים על יעד אטרקטיבי, אנגליה מיד עולה לכותרות, ובכלל זה צפון אנגליה, אזור אטרקטיבי לכל הדעות. השקעת נדל”ן בצפון אנגליה זו אפשרות לא רעה בכלל מהמון סיבות, כאשר המשקיעים יכולים לבחור בין מגוון יעדי השקעה אטרקטיביים. העיר שפילד היא אחת מהם.

ההיסטוריה של שפילד

שפילד שוכנת למרגלות הרי הפניין והיא קיבלה את שמה בזכות אחד היובלים של נהר הדון שחוצה אותה ושמו נהר שיף. שפילד שופעת בגנים ירוקים המהווים חלק נרחב ממנה, יש בה גנים עירוניים, יערות וכ- 4.5 מיליון עצים על פי הערכות בתחום. העיר שפילד משמשת כבית למועדון הכדורגל הוותיק בעולם “מועדון הכדורגל שפילד”. היא כונתה בעבר “עיר הפלדה” בזכות תעשיית הפלדה הענפה שלה שהפכה לידועה בעולם ומדי שנה נערכת בעיר אליפות הסנוקר העולמית בתיאטרון הממוקם בלב העיר.

היכן העיר ממוקמת ביחד לערים מרכזיות אחרות?

שפילד נמצאת בצפון אנגליה וישנם 250 ק”מ שמפרידים בינה לבין לונדון. היא נמצאת במרחק של כ-60 ק”מ ממנצ’סטר ומונה כ- 800,000 איש. בעשורים האחרונים היא עולה לכותרות שוב בזכות הכלכלה הפורחת שלה: הנתונים מדברים בעד עצמם ושפילד שנמצאת בנסיקה תמידית, מביאה בשורה טובה ומשמחת למשקיעים שלה. גם בעבר שפילד הייתה מאוד עשירה בזכות תעשיית הפלדה שלה שיצרה לה מוניטין בכל העולם.

למרות שהיא מוגדרת כעיר נהוג לכנות אותה באנגליה כ”כפר הגדול ביותר באנגליה” בגלל שהיא מבודדת מבחינה טופוגרפית ושומרת על נתונים דמוגרפיים מאוד יציבים.

למה כדאי להשקיע בנדל”ן בשפילד?

השקעת נדל”ן בשפילד זו בחירה מאוד אטרקטיבית מסיבות רבות ומגוונות, ביניהן:

מוסדות השכלה גבוהה וקהילת סטודנטים ענפה

לאלו מכם המחפשים את השקעת הנדל”ן הבאה שלהם, השקעה בשפילד תתגלה כצעד נבון. אחת הסיבות שהופכות את ההשקעה לכל כך אטרקטיבית היא קהילת הסטודנטים הגדולה שחיה בעיר. בשפילד ישנן כיום שתי אוניברסיטאות: אוניברסיטת שפילד ואוניברסיטת Hallam. מלבדן, ישנם גם מוסדות לימוד נוספים כך שסטודנטים רבים מגיעים לחיות בעיר לתקופת הלימודים וזקוקים לפתרונות דיור בשכירות. רק כדי לסבר את האוזן – כיום יש בשפילד כ- 70,000 סטודנטים בתחומי לימוד שונים.

מגוון רחב של יחידות דיור לסטודנטים

אחת ההשקעות הפופולריות בשפילד היא רכישת יחידת דיור במעונות סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה. ישנו ביקוש רב ליחידות כאלו וההיצע מועט. לכן אם תחליטו לרכוש יחידה שכזו ידכם תהיה על העליונה. השקעה ביחידות דיור לסטודנטים זו בחירה מאוד יציבה ובטוחה שתשרת את המשקיעים גם לטווח הרחוק. קחו בחשבון שבשפילד המגורים במעונות נמצאים בבעלות פרטית והיחידות אינן שייכות למוסדות הלימוד, כך שכל אחד יכול ליהנות מהשקעה כזו.

העיר שפילד נמצאת בשיא שלה

בעבר שפילד הייתה ידועה כמעצמת הפלדה ושמה הלך למרחקים. כיום העיר נמצאת שוב בנסיקה כשהיא בשיאו של מהפך כלכלי חסר תקדים. בשלהי המאה ה- 20 החלה בעיר תנופת בנייה הכוללת פינוי ובינוי של אזורים נרחבים בעיר. בעיר יש שפע של אטרקציות וחיי תרבות עשירים: גלריית המילניום הידועה הכוללת גלריית אמנות ומוזיאון פועלת בה משנת 2001 וגם גני החורף, מתחם זכוכית ענק ומקורה שנפתח בשנת 2003 ובו גן בוטני מהגדולים בכל אנגליה. לאחר שהעיר אירחה את אירוע הספורט העולמי לסטודנטים, האוניברסיאדה ה- ,16 נבנו בעיר מתקני ספורט חדשים ביניהם “שפילד ארנה”, אצטדיון ובו מעל 13,000 מושבים ו- Don Valley הכולל יציעים ל- 25,000 צופים.

פתרונות תחבורה מחוץ לעיר

פתרונות התחבורה הקיימים, אם ישנם, מאוד משפיעים על מידת הכדאיות של ההשקעה. שפילד מציעה מענה גם בתחום זה וממוקמת בסמוך לשדה תעופה לטיסות חוץ ופנים שמשרת נוסעים רבים. כמו כן ניתן להגיע ברכבת ליעדים אחרים ברחבי אנגליה כמו למשל למנצ’סטר, שזכתה לכינוי “לונדון הצפונית”, וללונדון בירת אנגליה האמיתית והאטרקטיבית. רק כדי שתדעו: נסיעה משפילד למנצ’סטר אורכת כמו נסיעה שגרתית מתל אביב לירושלים, זמן קצר לכל הדעות. כתוצאה מכך אפשרויות התעסוקה והבילוי של תושבי שפילד רק הולכות וגדלות.

פתרונות תחבורה נוחים בתוך העיר

לאלו שלא מתחשק לצאת משפילד ומעוניינים לחרוש אותה לאורכה ורוחבה מחכים פתרונות תחבורה מאוד נוחים כמו אוטובוסים ורכבות קלות. בעזרתם אפשר בקלות להגיע אל האוניברסיטאות השונות, מקומות העבודה, מקומות הבילוי ועוד. התחבורה הנוחה הופכת את שעות הפנאי וחיי השגרה לאופטימליים עבור סטודנטים ותושבים מסוגים שונים ואת ההשקעה בנדל”ן בעיר לעוד יותר אטרקטיבית.

מחירי דירות

כמובן שגם המחירים של הדירות מאוד משפיעים על מידת הכדאיות של ההשקעה ובשפילד המחירים נמוכים יותר ממחירי הנדל”ן במנצ’סטר. במקביל, העיר שפילד נמצאת בתור הזהב שלה ומאוד מתפתחת מבחינה כלכלית, כך שסביר מאוד שהמשקיעים ייהנו מעליית ערך בעתיד ומתשואה שנתית נאה עבור נדל”ן לשכירות.

ניהול מקצועי

רוב הפרויקטים בהם ניתן להשקיע מציעים תשואה נאה ולאחר האכלוס מנוהלים על ידי חברת ניהול מקצועית שדואגת להכל מא’ ועד ת’. כך שאין צורך לשבור את הראש ולטוס לחו”ל כדי לתפעל, לאכלס ולתחזק את הדירה יש מי שעושה זאת עבור המשקיעים בשלט רחוק ובכך מקנה להם שקט נפשי ואת הידיעה שהשוכרים זוכים לשירות הטוב ביותר.

לסיכום

השקעת נדל”ן בשפילד יכולה להיות מאוד משתלמת כאשר משקיעים דרך חברה מקצועית שמבינה בתחום ויכולה להתאים את סוג ואופי ההשקעה לצרכים ולציפיות של המשקיעים. בשנים האחרונות יותר ויותר משקיעים בוחרים להשקיע באנגליה, עם יציאתה מהאיחוד האירופאי וכל השינויים והתמורות שחלו בה, ובצפון אנגליה בפרט, אזור שהממשלה משקיעה בו לא מעט ומעודדת השקעה בו.