ליברפול היא עיר נמל גדולה, למעשה השישית בגודלה באנגליה, המונה קרוב למיליון תושבים במטרופולין שלה. ההתחדשות העירונית, תהליכי צמיחה ופיתוח מואצים, מחירי הנכסים הנמוכים יחסית, עליה יציבה והדרגתית במחירי השכירויות ברחבי העיר ובמחירי הנדל”ן באופן כללי ונתוני תשואה מעולים, אלו הנתונים שהופכים את ליברפול ליעד מועדף להשקעה ומושכים אליה משקיעים רבים. היות והנתונים מצביעים על מגמת עלייה שעתידה להמשיך גם בשנים הבאות, השקעה בליברפול הופכת לאפשרות שכדאי ושווה לשקול.

מחירי נכסים בליברפול

בליברפול מחירי הנכסים נמוכים יחסית למחירי נכסים בארץ או ביעדים אחרים באנגליה. לכן השקעות נדל”ן בבריטניה הופכות למשתלמות ובטוחות במיוחד. רק לשם השוואה: מחיר ממוצע של נכס בעיר עומד על 217,000 ליש”ט בלבד (ניתן למצוא נכסים להשקעה החל מכ-80,000 פאונד) לעומת לונדון הבירה, שם המחיר הממוצע של הנכסים עומד על 480,000 ליש”ט. באוקספורד מחיר ממוצע של נכס עומד על 411,000 ליש”ט. 

מעבר למחירי נדל”ן זולים יש סיבות טובות אחרות להשקיע בליברפול, ביניהן עליית מחירים משמעותית שחלה בשנתיים האחרונות. בהשוואה לכל הערים בממלכה ליברפול מדגימה מגמת צמיחה מרשימה במיוחד: בעוד שאחוזי הצמיחה של מחירי הדירות בממוצע מסתכמים ב- 3.6% בערי בריטניה, בליברפול הם עומדים על 7.5%, נתון מרשים לכל הדעות. הצפי הוא שמגמת הצמיחה תמשיך בקצב של כ-5% בשנה לחמש השנים הקרובות.

מה התשואה על נדל”ן בליברפול?

הנתונים הנוגעים לתשואות על נכסי נדל”ן בליברפול מאוד מרשימים, זאת לאור העובדה שממוצע התשואה בשאר הערים באנגליה נמוך משמעותית. בשנת 2018 למשל התשואה משכירות בלבד עמדה על כ-8%. עם זאת כדי לקבל אחוזי תשואה גבוהים יש חשיבות לשאלת המיקום האטרקטיבי ביותר. היות ומדובר בעיר בעלת מוניטין רב בתחום האקדמיה, בליברפול מתגוררים המון סטודנטים המגיעים אל שלושה מוסדות אקדמיים מובילים, מה ששומר בין היתר על הביקוש לדיור בשכירות בשל כך.

השקעות נדל"ן בליברפול

כל הסיבות להשקיע בליברפול

  • פרויקטים אדירים בהיקפים של מאות מיליארדי פאונדים של התחדשות עירונית – בליברפול ישנם פרויקטים רבים של התחדשות עירונית כמו למשל בניית שכונות חדשות, מאות דונמים של אדמה המיועדים לפיתוח ועשרות אלפי בתים קיימים.
  • מקומות תעסוקה – בליברפול יש עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים והיא מושכת אליה אוכלוסייה חדשה ואנשי מקצוע צעירים שמשנים את הנתונים הדמוגרפיים בעיר ומפתחים את התעשייה.
  • קו רכבת ללונדון – קו הרכבת הישיר ללונדון מציע גישה נוחה אל עיר הבירה מה שהופך את המגורים בליברפול למאוד ידידותיים.
  • אמנת מס – אמנת מס שנחתמה בין אנגליה לישראל מגנה על משקיעים מתשלום כפל מיסים, במדינה בה הם גרים ובמדינה בה רכשו את הנכס. כמו כן הכנסה הקטנה מ- 12,500 ליש”ט לשנה לא חייבת במס.
  • הליך רכישה קל – ממשלת אנגליה מעוניינת לעודד משקיעים זרים ולכן דואגת לפשט את תהליך הרכישה החל במתן הקלות לאישורי בנייה, דרך מסלולי תכנון מהירים ועד הקלה במיסים.

פרויקטים להשקעה בליברפול

היחס בין גידול האוכלוסייה המהיר לבין פרויקטים של בניה ופיתוח אינו חופף ביחס לערים אחרות באירופה. כתוצאה מכך קיים מחסור גדול בדירות למגורים. בנוסף ערכן של הדירות נמוך והצפי הוא כי בעת הפרידה מהאיחוד המשותף (הברקזיט) המחירים רק יעלו. ליברפול מציעה אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות, היא מקום מושבן של חברות הייטק, יש לה נמל גדול המספק משרות לעשרות אלפי עובדים, עסקי התיירות בה פורחים ויש בה כמות גדולה מאוד של סטודנטים שמגיעים ללמוד באוניברסיטאות המובילות של העיר.

אם אתם מחפשים אחר נכסים מניבים להשקעה, ההמלצה היא לרכוש דירות ויחידות דיור המתאימות למשפחות צעירות וסטודנטים, שכן הביקוש לדירות מסוג אלו מאוד גדול ויציב. כאשר המיקום אסטרטגי הדירות יחטפו במהירות. לגבי ניהול הנכס, לרוב, ניהול הנכסים מבוצע על ידי חברה מקצועית שדואגת לכל, כך שאתם נהנים משקט נפשי ומתשואה עקבית.

כל היתרונות של השקעה בליברפול

המשקיעים בליברפול נהנים מיתרונות רבים, במיוחד כאשר מדובר במשקיעים ישראלים. אי תשלום מס רכישה על נכס ראשון או על דירות סטודנטים להשקעה, אי תשלום מס על שכירות, אמנה למניעת כפל מס ומחירים נוחים של נכסים, כל אלו ועוד הופכים את ההשקעה לכדאית. עם זאת כדי שתוכלו לאתר את ההזדמנות הנכונה ולבצע השקעה שתפורה למידותיכם, מומלץ לפנות לחברה מקצועית שתמזער את הסיכונים עד למינימום ותעזור להפוך את ההשקעה שלכם למשתלמת.