השקעות נדל”ן בחו”ל – המדריך המלא!

השקעות נדל”ן בחו”ל – המדריך המלא!

החלטתם להתנסות בעולם השקעות נדל”ן בחו”ל? וודאי יש לכם כמה וכמה שאלות. כדי שתקבלו את התשובות לכל השאלות שלכם, הכנו לכם את המדריך הבא שינחה אתכם בכל אחד מהשלבים הכרוכים בתהליך.

כאשר מדובר בהשקעות נדל”ן בחו”ל תמיד יהיו אזורים חמים יותר ביחס לאחרים, אך רגע לפני שיוצאים לדרך חשוב להבין את הפוטנציאל של הנכס והמיקום, ולדעת מה אתם יכולים להביא לשולחן המשא ומתן. קחו בחשבון שקניית נדל”ן בחו”ל זאת תכנית עסקית ארוכת טווח, לכן על הנכס שתבחרו לממש את פוטנציאל ההשקעה ולשרת את המטרה, זאת תוך התייחסות לגורמים החשובים שהנם תנאי להצלחה.

אז מתחילים, ואלו עיקר הדברים:

מהם היעדים הכספיים שלכם? כמה זמן תוכלו להקדיש לטיפול בנכס? ומהי מטרת ההשקעה? כמה אתם מוכנים להשקיע בנכס בחו”ל? כמה אחוזי תשואה אתם מצפים להרוויח ומתי? כיצד אתם רוצים שההשקעה תראה ואיך התכנית שתבנו תשיג את המטרה? לאחר ששאלתם שאלות ועניתם את כל התשובות הנכונות היסודות הונחו וזה הזמן לשלב המחקר האמיתי.

כל מה שעליכם לדעת מבחינה משפטית

כאשר אתם מתחילים לחשוב על השקעה בחו”ל, מטבע הדברים עליכם קודם כל לדעת באילו יעדים בכלל מותר לכם להשקיע מבחינה חוקית. ישנן מדינות אשר מקלות על התהליך וממש מעודדות משקיעים מחו”ל, לעומת מדינות אחרות שרק מקשות על משקיעים זרים. מכיוון שעליכם למצוא את היעד ראשית כל, ערכו רשימה של המגבלות שעומדות בפניכם בכל מדינה, כך תוכלו להתמקד בצורה יותר טובה ולבחור את היעד המתאים.

תשלום מיסים

המיסים תמיד מרתיעים, בכל מדינה בה תבחרו להשקיע. אולם יהיה לכם יותר קל למצוא את יעד ההשקעה שלכם כאשר אתם יודעים מה אתם מחפשים ומכירים את המגבלות שעומדות בפניכם. חושבים על יעד מסוים? אל תינעלו עליו לפני שבחנתם את סוגיית המסים הנוגעים למשקיעים זרים, הן של מדינת היעד והן של המדינה בה אתם גרים. בדקו מה המדיניות של המדינה בה תרצו לקנות נכס ומה התשלומים שיוטלו עליכם. מן הסתם, מדינות שגובות מיסים מינימליים על השקעות זרות יהיו יעד מועדף, כך שתוכלו לסנן על פי נושא זה את רשימת היעדים שלכם.

טיפים יעילים ומועילים

כאשר משקיעים בחו”ל יש כמה סוגיות שיש לתת עליהן את הטון:

  • יציבות כלכלית – ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על ההשקעה שלכם, אחד מהם הוא היציבות הכלכלית של האזור. לרוב משקיעים זרים ותושבים יהיו הראשונים שיפגעו מחוסר יציבות כלכלית, לכן היציבות הכלכלית של האזור צריכה להיות גורם מכריע ביותר. ברמת העיקרון עשור של יציבות יחסית עם תנודות מעטות הוא ערובה להצלחה ולהיתכנות ההשקעה.
  • ייעוץ משפטי – המלצה נוספת היא להכיר את מערכת המשפט או לוודא שאתם מיוצגים כראוי. שכירת עורך דין מנוסה זו אינה דרישה, אך היא יכולה למנוע סיבוכים רבים על ידי איתור מוקדם של נושאים בעייתיים בחוזה לפני שאתם חותמים עליו ודברים דומים. אם אתם שוקלים להשתמש במשרד עורכי דין שפועל מחוץ למדינה בה אתם רוכשים נכס, וודאו שהוא מורשה לעסוק במדינה בה תבצעו את הרכישה ושהצוות המקצועי מדבר שוטף בשתי השפות.
  • אין חכם כבעל ניסיון – מלבד עורכי דין מומלץ לשקול להשקיע בנכסי נדל”ן בחו”ל באמצעות חברה מקצועית ומומחית לכאלו השקעות. חברה שתוכל לתווך ביניכם לבין פרויקטים של השקעות נדל”ן המתאימים לכם ולה מדיניות מאוד ספציפית לגבי תהליך בחירת הנכס, ניתוחו והנגשתו עבורכם באופן המותאם והנכון ביותר, תהיה בחירה מעולה. חברה כזו גם לרוב נעזרת בשירותי עריכת דין ומספקת מעטפת שלמה של שירותים מקצועיים כדי להפוך את ההשקעה לכמה שיותר בטוחה.

עכשיו אתם מוכנים!

השלב הבא הוא לפנות לאנשי מקצוע מיומנים כדי שיתרמו מניסיונם ויוכלו להקל על התחומים שבהם אתם מסתבכים. אם אתם עדיין לא בטוחים היכן כדאי לכם להשקיע, לידיעתכם שוק הנדל”ן להשקעה באנגליה נחשב להזדמנות מצוינת עבור משקיעים בחו”ל. עם שער שקל חזק ברמה היסטורית למול הפאונד, מגזר פיננסי משגשג ומערכת משפט חזקה אין ספק שאנגליה היא יעד אידיאלי למשקיעים זרים. עם זאת גם השקעות חכמות צריך לדעת כיצד לעשות, תוך שקיפות מלאה לסיכונים הקיימים ובתנאים המתאימים לכם כדי שההשקעה תהפוך להיות אופטימלית.

תחגרו חגורות – טסים לצפון אנגליה

לא לכולם לונדון מתאימה כיעד להשקעה, במיוחד בשל העובדה שמחירי הנדל”ן שם גבוהים וברוב המקרים יש להיכנס עם שותפים לעסקה. אם תרצו נכס בבעלותכם המלאה, הרי שצפון אנגליה זהו יעד אולטימטיבי שכדאי להתמקד בו, זאת במיוחד לאחר שהמדינה החליטה להשקיע את מרב מאמציה כדי לפתח את האזור, על כל הכרוך בכך. במסגרת פיתוח אזור צפון אנגליה המדינה נקטה בפעולות רבות שיעודדו את המשקיעים לבצע השקעות, לרבות: הפחתת מס חברות, השקעה במערכת החינוך, הגדלת אזורי תעסוקה, פיתוח כבישים ורכבות והכל במחירים שפויים לעומת עיר הבירה לונדון. פעולותיה של המדינה הובילו ליצירת עניין רב, לתנופת בניה ופיתוח מסיביים ולהשקעות גדולות בפרויקטים מסוגים שונים.

איפה כדאי להשקיע באנגליה - בריטלנד

אפשרויות להשקעות בצפון אנגליה

תנופת הבניה באזור צפון אנגליה לא חמקה מעיניהם של המשקיעים וכיום, אם תרצו בכך, תוכלו להיות מעורבים בפרויקטים מסוגים שונים, ביניהם:

  • מגורי סטודנטים
  • יזמות פרויקטים
  • נדל”ן למגורים
  • דיור מוגן ובתי אבות
  • נדל”ן מסחרי

לכל השקעה יש יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון. ברמת העיקרון ההבדל הוא ברמת המעורבות שלכם בתפעול ותחזוקת הנכס וכמובן בעלויות. ישנן השקעות שמפחיתות את ההתעסקות השוטפת בעסק כמו למשל דיור מוגן, בתי אבות ומגורי סטודנטים, שכן פעולות התחזוקה מבוצעות על ידי חברת ניהול כשיזם מקומי אחראי על תפעול הנכס ועל איכלוס וטיפול בשוכרים. לעומת זאת יש השקעות יותר קונבנציונליות כמו נדל”ן למגורים שדורשות התעסקות שוטפת רבה יותר. הבחירה כמובן צריכה להיעשות בהתאם למטרת הקנייה ולאופי שלכם.

פרויקטים ומיזמי נדל”ן מניב בצפון אנגליה

זה המקום להרחיב על הסוגים השונים של פרויקטים ומיזמי נדל”ן באנגליה:

יזמות פרויקטי נדל"ן באנגליה - בריטלנד

פרויקט יזמי

דוגמה מהשטח: פרויקט המציע השקעה משולבת לבתי עסק ומגורים (קומת מסחר עם הקמת 3 קומות למגורים). לפרויקט יש אישור תכנון של 1000 מ”ר נוספים, הוא ממוקם באזור מבוקש ומאוד נגיש, ובו תוכלו להיכנס כמשקיעים יחידים או כמשקיעים שותפים. הפרויקט קיבל היתרי תכנון ובנייה והוא עתיד להסתיים לאחר שלוש שנים ולייצר תשואה גבוהה של כ – 25%.

דיור בר השגה

מהירי ההחלטה שבחבורה יכולים ליהנות משיתוף פעולה מובחר המעניק למשקיעים מסלול יזמי בעל פוטנציאל תשואה אטרקטיבי. השקעה בפרויקט מגורים משותפים של דיירים החולקים את אותה התשתיות הוא הדבר החם הבא בעולם ההשקעות באנגליה ואופציה ששווה לבדוק. וכמה שיותר מהר, יותר טוב.

דירות מגורים להשקעה

נדל”ן למגורים זו אפשרות השקעה מאוד מבוקשת ובעלת שיעורי צמיחה גבוהים. יש פרויקט מגוונים של דירות להשקעה מהם ניתן לבחור, כולם כאחד ממוקמים באזורי השקעות מתפתחים שמושכים אליהם צעירים, משפחות, סטודנטים או כל מי שרוצה ליהנות מאיכות חיים במחירים שווים לכיס.

מגורי סטודנטים להשקעה

היות ורבים משקיעים בהשכלה שלהם, מגורי סטודנטים תמיד יזכו לביקוש. באנגליה מושקעים המון סכומים בהקמת מגורי סטודנטים ברמה גבוהה ובהפיכת ערים למרכזי מדע וטכנולוגיה. הפיתוח של האוניברסיטאות הטובות בעולם הוא שמושך לצפון אנגליה סטודנטים מכל העולם ולכן מדובר בהשקעה המשגשגת ביותר בבריטניה בעשור האחרון.

בתי אבות להשקעה באנגליה - בריטלנד

בתי אבות ודיור מוגן

השקעה בבתי אבות או בדיור מוגן מבטיחה תשואה גבוהה. אינכם צריכים להיות מעורבים בתחזוקת הנכס וניהולו כלל, או לשלם הוצאות תחזוקה ועלויות נלוות. השקעה זו מתאימה גם בתקופות של חוסר וודאות, כאשר תחום זה נחשב לאחד המתפתחים ביותר בשנים האחרונות.

נדל”ן מסחרי

השקעה בנדל”ן מסחרי בבניין משרדים מעוצב ואיכותי, בפארק עסקים המאופיין עם סטנדרט גבוה של תכנון, פיתוח ובניה. מדובר בהשקעה עם פוטנציאל גדול לעליית ערך, תשואה אטרקטיבית לחלוטין ואיכות שוכרים מהשורה הראשונה.

כמובן שכדי לבחור את אפשרות ההשקעה הטובה והמתאימה ביותר לצרכים ולמטרות שלכם מומלץ לתאם פגישת ייעוץ להתאמה אישית, רגע לפני שיוצאים לדרך וכך להגיע להחלטות המשתלמות ביותר, מכל הבחינות.

אודות המחבר
רפי רוזנפלד

רפי רוזנפלד מייסד Britland, אזרח בריטי שהתגורר בממלכה שבע שנים, מומחה בכיר לתחום ההשקעות בשוק הבריטי. במהלך חייו טיפל במאות לקוחות והיה אחראי על ביצוע עסקאות נדל"ן רבות ועל היקפי השקעות הנאמדים במיליארדי שקלים.

נגישות