השקעה בשפילד אנגליה

השקעה בשפילד אנגליה

השקעות בחו"ל תמיד עניינו ישראלים ועכשיו יותר מתמיד עם מחירי הדיור הגבוהים הארץ והריבית הנמוכה המון ישראלים מחפשים השקעות בנכסים צמודי קרקע במחירים ותשואה טובים ברחבי העולם. בואו נדבר על אחד המקומות המעניינים להשקעה באנגליה ועל למה הוא כל כך כדאי – העיר שפילד. לפני שנדבר על שפילד נדבר מעט על מדינת אנגליה שבבריטניה וגם על מחוז דרום יורקשייר המכיל את העיר.

להשקיע באנגליה

אנגליה שבירתה לונדון והיא חלק מבריטניה מחזיקה ב83% מתושבי הממלכה, כ-53 מליון איש ותופסת כשני שלישים משטח האי הבריטי. כיום אנגליה היא אחת מהמדינות המתועשות ביותר בעולם. במדד העושר העולמי היא נמצאת במקום התשיעי ולונדון ביחד עם טוקיו וניו יורק היא חלק מ"מרכז השליטה" המסחרי בעולם.
הכלכלה של אנגליה היא אחת הגדולות בעולם, עם ממוצע הכנסה לנפש של 22,907 £. היא אימצה הרבה מנהלי השוק החופשי, אך מקיימת תשתית רווחה חברתית מתקדמת. המטבע הרשמי באנגליה הוא הליש"ט. המיסוי באנגליה הוא תחרותי למדי בהשוואה לחלק גדול של אירופה – החל משנת 2014 שיעור המס הבסיסי הוא 20% על הכנסה עד 46,350£ ו- 40% על הכנסות מעל לסכום זה עד ל150,000£ ו-45% מסכום זה ומעלה.
מדינות בעלות מיסוי נמוך, או במקרה של אנגליה מיסוי נמוך בהשוואה לשכנותיה, הן תמיד מדינות נוחות יותר להשקעה שכן לאנשים יש יותר כסף נזיל וקל יותר למצוא שוכרים לנכסים. הסיבה היא כי לתושבים נשאר יותר כסף בכיס שהם יכולים להשתמש בו, השימוש בו יכול להיות לדירה, לחופשה בבית מלון, לתשלום עבור בית האבות וכו'.

דרום יורקשייר

המחוז ממוקם באזור יורקשייר והאמבר, ובירתו היא שפילד. למרות שהמחוז עצמו הוקם בשנת 1974 ההיסטוריה של האזור היא בת מאות ואלפי שנים. בצפון המחוז נמצאו עדויות ארכאולוגיות מן התקופה המזוליתית) כ-10,000 שנה לפני זמננו(. מבחינה אתנית מעל 90% הם ממוצא לבן, 3.5% אסייאתי, 2% אפריקאים ו- 3.5% ממוצאים אחרים.

האזור נמצא במוקד הפיתוח של בריטניה במסגרת פרויקט פיתוח הצפון ה-Northern power house, דבר המוביל לשיפור משמעותי עתידי בתשתיות המקומיות, בכלכלה, תעסוקה, וכדומה.

ב-2016 כאשר היו בחירות האם לעזוב את האיחוד האירופי או לא, 62% מתושבי המחוז הצביעו לעזוב את האיחוד. העובדה היא שהמחוז מעוניין בעצמאות וכלכלה חופשית וקיימת בהם האמונה שהחיבור לאיחוד מוביל לרגולציות רבות יותר ושיעור מס גבוה יותר. פועל יוצא מזה היא ההנחה שכאשר בריטניה לא תהיה מחוברת לאיחוד לאדם הבודד יהיה יותר כסף בכיס.

סקירה על שפילד

הגענו לנושא העיקרי – העיר שפילד. בשנים האחרונות העיר נשאה את עיניהם של רבים ממומחי ההשקעות בעולם. העיר ידועה ברחבי העולם בגלל התעוזה התעשייתית שלה (תעשיות פלדה, ברזל ופחם) וכוח האדם המיומן שלה, כמו גם הזדמנויות עבודה מעולות ישר בלב האסטרטגי של בריטניה בדרום יורקשייר.

אזור שפילד סיטי נמצא בצפון אנגליה, שפילד עצמה היא אחת מערי הליבה של בריטניה (אחת מ-10 הערים הגדולות) המניעה את הכלכלה הלאומית עם יותר משני מיליון תושבים.
עם נוכחות משמעותית במגזרים מגוונים כמו היי טק, כספים, לוגיסטיקה, ייצור, הנדסה ותעשיות אנרגיה לשפילד יש את הכלכלה המודרנית אשר מעמידה אותה על מפת המשקיעים.

עם הצמיחה המתמשכת של תעשיות איכותיות ומגזר להשכלה גבוהה אין זה מפתיע שאוכלוסיית שפילד צפויה לגדול משמעותית בשנים הקרובות. השילוב של בוגרי אוניברסיטה רבים שנשארים בעיר מדי שנה ומספר גדול של צעירים הנודדים אל העיר ממקומות אחרים בבריטניה מדי שנה, יצרה עיר חזקה, עצמאית ועם עתיד מבטיח.

למה שפילד הפכה להיות אחד היעדים המעניינים להשקעות באנגליה?

יחד עם כמה ערים אחרות בצפון, כגון מנצ'סטר, ליברפול ולידס, שפילד הפכה לאחת הנקודות החמות להשקעה במגזר הנדל"ן בבריטניה. בין אם אתם מחפשים להשקיע במגורי סטודנטים, בתי מלון, בתי אבות או דירות רגילות, לשפילד יש את כולם עם תשואה גבוהה (נגיע לאחוזים בהמשך).

אוכלוסייה צעירה ומשגשגת

אמנם ייתכן שאתם לא מחפשים להשקיע בדיור לסטודנטים, עם זאת העובדה ששפילד היא ביתם של שתי האוניברסיטאות הגדולות במדינה (אוניברסיטת שפילד, אוניברסיטת שפילד האלאם) היא חלק בלתי נפרד מהDNA של העיר ומובילה לכך שיש מחסור קבוע במגורי סטודנטים וזאת מאחר והאוניברסיטאות המקומיות מאפשרות מגורים רק בשנה הראשונה ללימודים. בשנים לאחר מכן הסטודנט הממוצע צריך להילחם על מציאת מגורים איכותיים ומותאמים לצרכיו למול עוד 3.5 סטודנטים המתחרים עמו על אותה יחידה. רק לשם הבנתכם, כל שנה שפילד מאוכלסת בכ-60,000 אלף סטודנטים, 15% מהסטודנטים לא מגיעים מאנגליה מה שמחייב אותם לשכור מגורים. ביחד עם הזרם הקבוע של סטודנטים יש גם זרימה של בוגרי האוניברסיטה העושים את דרכם לעיר לאחר הלימודים ואשר גם מחפשים מקומות דיור. דברים אלו מובילים לביקוש עצום עבור נכסים למגורים פרטיים, הן במרכז העיר ובפרברים.

בגלל התחבורה

הרובע של שפילד הוא השלישי בגודלו באנגליה וכיוון שהוא נמצא במיקום מרכזי יחסית בבריטניה מצב זה אידיאלי במונחים של תחבורה ונגישות. יש מהעיר רכבת מהירה ללונדון, שדות תעופה, ורכבות לערים רבות ברחבי בריטניה. בגלל כמות הצעירים הגדולה אשר לא מחזיקים באמתחתם רכב פרטי התחבורה הקלה כגון אוטובוסים ומוניות גם היא נמצאת בשפעה.

תשואה ומקומות להשקיע

בעוד שיש משהו נוח בלהשקיע בארץ בגלל הקרבה, התשואה בארץ הופכת את זה לפשוט לא כדאי ולכן ישראלים רבים מחפשים הזדמנויות נוספות למציאת תמורה הולמת יותר עבור כספם. בעוד שבארץ התשואה הממוצעת מנדל"ן עומדת על 3-4% בשפילד הסיפור הוא אחר לחלוטין והתשואה הממוצעת עומדת על 8-10%.

החל מהשקעות לבעלי הון עצמי גבוה המעוניינים לפזר את השקעותיהם וכלה בבעלי ממון המעוניינים למקד את השקעותיהם בחו"ל לאנגליה. נשמח לעמוד לשרותכם ולהנגיש לכם את האפשרויות העומדות לרשותכם בממלכה הבריטית. לכל משקיע נעניק את הליווי האישי ביותר לאורך כל הדרך מרגע הייעוץ, דרך ההשקעהה בפועל ועד לקבלת התשואה.

בכל מקום שנבחר יחד נכוון לכך שהכסף שלכם יהיה שווה יותר.

עם המידע ממאמר זה אין עוד סיבה לחכות, פשוט הרימו אלינו טלפון או רשמו את פרטיכם בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

אודות המחבר
רפי רוזנפלד

רפי רוזנפלד מייסד Britland, אזרח בריטי שהתגורר בממלכה שבע שנים, מומחה בכיר לתחום ההשקעות בשוק הבריטי. במהלך חייו טיפל במאות לקוחות והיה אחראי על ביצוע עסקאות נדל"ן רבות ועל היקפי השקעות הנאמדים במיליארדי שקלים.

נגישות